Grudniowe premiery kinowe

Czas Świąt zbliża się nieubłaganie, więc być może przyda Ci się drobna przerwa w gonitwie i przedświątecznej gorączce? Może zdecydujesz się na filmową ucztę? Jesteś fanem filmów grozy, szukasz zabawnej komedii, a może czegoś co jeszcze intensywniej wprowadzi Ciebie i bliskich w świąteczną atmosferę? Sprawdź, jakie filmy będą miały swoją premierę w nadchodzącym miesiącu. Wybór jest tak różnorodny, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Ma Ma – dramat

To historia Magdy, w której rolę wcieliła się niezastąpiona Penélope Cruz. Kobieta traci pracę, a lekarz diagnozuje u niej raka piersi. Chociaż terapia zakończona jest sukcesem, Magda słyszy kolejną diagnozę – nowotwór drugiej piersi. Mimo przeciwności, główna bohaterka stara się do życia podchodzić z humorem, ciesząc się tym, co jest tu i teraz. Kiedy słyszy, że pozostało jej kilka miesięcy życia, zachodzi w ciążę…

W samym sercu morza – dramat

Zimą  1820 roku statek płynący z Nowej Anglii został zaatakowany przez ogromne i przerażające stworzenie. Katastrofa faktycznie miała miejsce i stanowiła inspirację do stworzenia powieści Hermana Melville’a „Moby Dick”. W książce nie ma opisanej całej historii. Proponowany film opowiada o tym, jak ocaleni po starciu z wielorybem walczą o przetrwanie i dokonują niemożliwego. W obliczu zagrożenia ocalała część załogi zaczyna wątpić w moralność i wartość ludzkiego życia.

Rock the Kasbah – komedia

Najnowszy film z udziałem Billa Murray’a podobnie jak poprzednie produkcje jest nietuzinkowy. O czym jest? Nieco podstarzały menedżer gwiazd wyrusza wraz ze swoją klientką w tournee do Kabulu. Chociaż trasa koncertowa nie wychodzi tak jak miała, to w drodze menedżer poznaje utalentowaną młodą kobietę, która zaczyna budzić w nim zawodowe zainteresowanie. Zamierza zrobić wszystko, by jej ogromny talent pokazać światu. W obsadzie znaleźli się także Kate Hudson, Zooey Deschanel i Bruce Willis.

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy – przygodowy/SF

Produkcji George’a Lucasa z 1977 roku raczej nie muszę nikomu przedstawiać. Film bardzo szybko podbił serca widzów, którzy do dnia dzisiejszego mają do niego sentyment. Dla wielbicieli gwiezdnych wojen wiadomość o premierze kolejnej opowieści będzie cudownym świątecznym prezentem! Czego się spodziewać? Sprawdźcie sami!

Córki dancingu – musical

Tym razem polska produkcja i najlepszy Debiut Reżyserski 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Złota i Srebrna, dwie nastolatki, trafiają do świata dancingów lat 80. Nie są jednak zwykłymi dziewczynami, a syrenami, które chcą dowiedzieć się o funkcjonowaniu kobiet w ich rzeczywistości. Dołączają się do zespołu muzycznego i szybko stają się nocną sensacją. Przez pierwsze miłości i namiętności, zaczynają zapominać o swojej prawdziwej naturze.

Krampus. Duch Świąt – horror

Coś dla fanów mocnych wrażeń. Zupełnie inny obraz Świąt Bożego Narodzenia. Nie będą białe, a przybiorą kolor krwi. Dla dwunastoletniego Maxa święta oznaczają przepracowaną mamę, niezwracającą na niego uwagi siostrę i ojca, który próbuje jednoczyć rodzinę. Tym razem przyjeżdża także rodzina, przez co ostatecznie chłopiec traci wiarę w święta, a to uruchamia lawinę zła. Zamiast Mikołaja zza światów przybędzie Zły Duch Świąt – Krampus, by ukarać niegodziwych…

Kochajmy się od święta – komedia

To już klasyczna, lekka komedia świąteczna, która z całą pewnością wprowadzi w dobry nastrój. Cztery pokolenia Cooperów każdego roku spotykają się przy jednym świątecznym stole. Jednak te święta będą wyglądały zupełnie inaczej. Na światło dzienne wyjdą skrywane sekrety, co może zaburzyć atmosferę. Senior rodu rozważa spędzenie świąt w towarzystwie młodej kelnerki. Z kolei jego córka z mężem tylko pozornie są małżeństwem idealnym. W rzeczywistości mogliby okładać się choinką. Druga córka przyprowadza przypadkowo spotkanego żołnierza, którego przedstawia jako swojego narzeczonego. Syn nie potrafi zapanować nad czteroletnią córką. Trzymajcie się, w tym roku bombki mogą być naprawdę wybuchowe!