Żyj w realu – idź na kawę.

na-kawe-netSerwis www.Na-Kawę.net jest platformą zrzeszającą ludzi o podobnych zainteresowaniach, którzy mogą wspólnie spędzić ze sobą czas w realnym świecie. Zupełnie nieznane sobie osoby mogą się poznać na portalu i umówić np. na rolki, wycieczkę rowerową, czy wypad do kina. Główną ideą serwisu „Na kawę” jest wirtualna promocja życia w realu, gdzie nawet symboliczne wyjście z kimś na kawę jest cennym doświadczeniem, bo odrywamy się od monitora komputera i idziemy spotkać się z żywym człowiekiem. “Ten serwis to taka moja misja, żeby zrobić wielką rewolucję społeczną w realu. Żeby sprowokować ludzi do wyjścia.” – mówi sama autorka serwisu Izabela Błażowska.

Na-Kawę.net to serwis młody, którego pomysłodawczynią jest Iza Błażowska – młoda i przedsiębiorcza mama z Rzeszowa. Stworzyła portal, na którym możemy poznać osoby z naszego miasta, w podobnym wieku, którzy dzielą z nami podobne hobby i pasje. Być może szukasz kompana do swoich samotnych, nocnych wycieczek rowerowych po mieście, a Twoi znajomi pukają się w głowę, kiedy im to proponujesz? Wystarczy wrzucić swoją propozycję do serwisu, najlepiej w odpowiedniej grupie tematycznej związanej z kolarstwem, a na pewno znajdą się inni zapaleńcy nocnej jazdy na rowerze. Kiedy nie masz z kim pójść na jogging w sobotę rano, możesz zaproponować to użytkownikom serwisu Na-Kawę mieszkających w Twoim miejscu zamieszkania, którzy zdeklarowali, że lubią biegać.

Na-Kawę, to portal z misją i często angażuje się w kampanie społeczne. Jedną z nich jest głośna, globalna akcja w ramach skandynawskiego projektu „Not An App Store”, która zwracała uwagę na spłycanie relacji międzyludzkich poprzez nadmierne przenoszenie ich na płaszczyznę wirtualną. Użytkownicy mogą pobrać i wydrukować etykiety z napisem „niedostępne na app store”, co ma na celu uświadomić ludziom, że prawdziwe życie dzieje się wokół nas, a nie w telefonie komórkowym.

Ogólnopolska akcja „Złap 14 chwil” polega na tym, aby przez 14 dni zatrzymać się w codziennym biegu i spróbować dostrzec te małe, cenne chwile, które nam wszystkim się przydarzają każdego dnia, ale często pozostają niezauważane.

„Poznaj sąsiadów” to społeczna akcja o zasięgu ogólnopolskim, która ma zwrócić naszą uwagę na coraz większy problem braku więzi z sąsiadami. W ramach tej akcji zachęcano Polaków do budowania i zacieśniania relacji z sąsiadami za pośrednictwem portalu Na-Kawę.net – dzięki utworzeniu sąsiedzkiej grupy w serwisie oraz poinformowaniu sąsiadów o tej inicjatywie, można umówić się z sąsiadką z piętra niżej na wspólny spacer z psami, wspólne zakupy albo na wieczór z grami planszowymi.

Portal jest młodą platformą, ciągle się rozwija i wciąż przybywa nowych użytkowników oraz grup tematycznych, do których można dołączyć. Założenie konta w serwisie jest banalnie proste, tak samo jak znajdywanie osób o zbliżonych do naszych zainteresowaniach oraz aktualnych propozycjach spędzenia wspólnie wolnego czasu. Do dyspozycji użytkowników jest także forum, na którym można się swobodnie komunikować, wymieniać doświadczeniami, porozmawiać z osobami podobnymi do nas. Podoba mi się sam pomysł, by za pośrednictwem Internetu promować ludzką aktywność off-line. Serwis Na-Kawę pokazuje do czego powinien służyć Internet oraz wirtualny świat, w który niepostrzeżenie wsiąkamy. Internet to inspiracja, impuls do robienia nowych rzeczy, do poznawania nowych ludzi, to sposób otwarcia się na świat i poszerzania horyzontów. Ale, jednocześnie nie można zapominać, że trzeba wyjść z domu, aby móc coś przeżyć naprawdę.

Gorąco zachęcam do zarejestrowania się w serwisie www.Na-Kawę.net – znajdziecie tam sympatycznych i przyjacielsko nastawionych ludzi i szybko się tam zadomowicie. Pamiętajcie tylko o wychodzeniu z domu…